Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates “OTSE POSTIMEHEST” VAATA

Loodusesõpradel on veel viimane võimalus tänavu nautida imelist vaatepilti Kasari luhal – kohas, mis on mõneti teenimatult jäänud Soomaa kuulsuse varju, kuid kus elamused ei jää millegi poolest Riisa kandist saadavaile alla.

Matsalu rahvuspargis asuvale Kasari jõe alamjooksule jääb ligikaudu 4000 hektari suurune luht, mis on oluline osa jõeäärse ala elustikust. Tegemist on Põhja-Euroopa suurima luhaga.

Kevaditi on tulvaveed peaaegu kogu luha üle ujutanud ja alad pakuvad pelgupaika avamaalindudele. Sel ajal peatuvad seal suurte parvedena tuhanded luiged, haned, ujupardid ja kurvitsalised. Piirkonnas pesitsevad toonekured ja haigrud.

Matsalu kaitseala serval elav, ligemale 20 aastat üle riigi linnuvaatlusretki korraldanud ning loodusturismiettevõtet Estonian Nature Tours juhtiv Marika Mann, kes vaatemängu igal aastal imetlusega jälginud, ütles, et üleujutust näha soovijail avaneb selleks veel viimane võimalus, sest veetase oli kõrgeim nädalapäevad tagasi ning nüüd tasapisi langeb.

Kuigi tänavune suurvesi ei ole läbi aastate sugugi kõrgeima veetasemega, märkis Mann, et lausvett igal aastal luhal siiski ei näe. Samuti nimetas ta selleaastast vaatemängu eriliselt ilusaks.

Loe ja lisa kommentaare
SAATED
viimased
Varsti tulevad siia videod, ajakirjanikud juba tegutsevad