Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates
“OTSE POSTIMEHEST”
VAATA

Täna toimus Postimehe arvamusliidrite lõuna, mille teemaks oli üksindus. Kunstnik ja lavastaja Ene-Liis Semper rääkis indiviidi üksinduse asemel hoopis eksistentsiaalsemast üksinduse probleemist. Nimelt jääb inimkond liigina üksi, kui keskkond on hävinenud ning teadlaste poolt kindlalt lubatav väljasuremine juhtub. 

«Olen ühes absoluutselt kindel. Kui toimub kuues väljasuremine ja kõik maailma liigid hävivad, siis ma ei näe ühtegi varianti, kuidas inimene suudaks kesta edasi, kui keskkond, mida ta vajab oma eluks, kaob,» ütles Semper.

Ta lisas, et tavapärases mõistes üksindus, kus inimene on kaotanud lähedased või kes on võõramaalane tundmatus keskkonnas, on täiesti arusaadav, aga ellujäämise seisukohalt on ülimalt oluline, et tegeleksime liigi üksinduse probleemiga.

Väljasuremise puhul pole Semperi sõnul küsimus, kas ta peab seda tõenäoliseks.

«Ma rääkisin ühe paleontoloogiga, kes ütles, et loomulikult see on fakt. Kõik maailma teadlased teavad seda. Ja ta ütles, et loomulikult on see inimesena minu praeguse elu seisukohast veidikene nukker, aga teadlasena on huvitav olla selle protsessi otseseks tunnistajaks,» lisas ta.

Vaata lähemalt videost!

Loe ja lisa kommentaare