Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates “OTSE POSTIMEHEST” VAATA

Postimees teeb reedel otseülekande Tartus toimuvalt Vaba akadeemia loengult, kus astronoom Tõnu Viik räägib, mis nähtus on supernoova.

Kui Wikipediasse tippida sõna «supernoova», siis saame huvitava seltskonna, mille hulgas on film, mitu ansamblit ja muusikapala ja lisaks veel suur hulk muid asju. Kuid nende hulgas leiame ka astronoomilise objekti. Siis peab see astronoomiline objekt küll üks tõeliselt vägev asi olema, et see staaransamblite kõrvale mahub.

Tegelikult pole see õige supernoova midagi muud, kui oma arengu lõppjärku jõudnud massiivne täht, mis plahvatab sellise jõuga, et tähe heledus kasvab hetkeliselt mitmeid miljoneid kordi. Aga kuidas see kõik käib, sellest loengus.

SA Academia Artium Liberalium ehk Vaba akadeemia on möödunud aasta algul asutatud ühendus, mis koondab eesti haritlasi: teadlasi, mõtlejaid, intellektuaale ja õppijaid. Akadeemia eesmärgiks on luua tingimused renessansitüüpi haritlasringi tekkimiseks ja kujunemiseks kooskõlas vabade kunstide kontseptsiooniga. Akadeemia asutajateks on Marju Lepajõe, Mihhail Lotman, Ülar Ploom, Hardo Pajula ja Maria-Kristiina Lotman.

Loe ja lisa kommentaare
SAATED
viimased
Varsti tulevad siia videod, ajakirjanikud juba tegutsevad