Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates
“OTSE POSTIMEHEST”
VAATA

Marleen Mülla viib nii isiklikke kui ka Lääne-Viru naiste teivashüppe rekordnumbreid järjest uutesse kõrgustesse.

FOTO: Tairo Lutter

Rakvere kergejõustikuneiu Marleen Mülla täitis reedel Tallinnas peetud pealinna lahtistel sisemeistrivõistlustel Euroopa kuni 20-aastaste meistrivõistluste normatiivi teivashüppes, ületades täpselt nelja meetri kõrgusele asetatud lati.

Kuuenda Eesti naissportlasena nelja meetri klubisse astunud ja täna õhtul Eesti koondisega Valgevenesse võistlema siirduv 17-aastane Mülla lausus, et tulemus oli talle endale väikeseks üllatuseks.

"Võistlesin pingevabalt - täiesti null emotsiooni," rääkis treener Hennit Küppase hoolealune. "Leppisime treeneriga kokku, et mängime Minski võistluse eelnevalt läbi: otsustasime panna kõrgema algkõrguse, et saaks vähem hüppeid teha ja nelja meetri peal oleks rohkem energiat."

Rekordkõrgusel võttis Marleen Mülla avakatseks tugevama teiba, millega ta niiöelda otsis ühist keelt juba nädal varem Eesti meistrivõistlustel, kus samuti nelja meetri alistamist ühel hüppel üsna paljulubavalt üritas.

Paraku ebaõnnestus seekord esimene katse täielikult ning ta maandus ohtlikult teibaauku. "Treener ütles, et ära rohkem hüppa ja lõpetame ära, aga ma ajasin ikka oma jonni ja ütlesin, et hüppame edasi," meenutas neiu.

Teiseks katseks võttis Mülla kasutusele senimaani kasutusel olnud pehmema teiba, kuid jooksis sellega hüppele minemata lihtsalt alt läbi. Viimasel, kolmandal katsel klappis aga kõik ideaalselt. Täistabamus võttis maha EM-i normatiivi täitmisega kaasnenud pinged. "Mul üks võimalus veel oligi, et norm talvel ära täita," lisas rakverlanna, kelle sõnutsi ta normitäitmise peale liiga palju ei mõelnud. "Aga nüüd ma ei pea Minski võistluse järel enam ühtegi võistlust tegema ja võin [sise]hooaja ära lõpetada."

Euroopa kuni 20-aastaste noorte kergejõustiku meistrivõistlused on Rootsis Boråses kavas 18.-21. juulil.

Loe ja lisa kommentaare