Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates
“OTSE POSTIMEHEST”
VAATA

​Et Seefeldi MMist oodati Norra ja Venemaa murdmaakoondiste tulist duelli, teadis terve suusailm. Aga et juba esimene vaatus kujuneb sedavõrd kirglikuks, oli oluliselt keerulisem ennustada.

Johannes Høsflot Klæbo sprindivõidus polnud mõistagi midagi üllatavat, ehkki MM-tiitel oli 22-aastasele norralasele alles esimene. Kolmekordsele olümpiavõitjale ja MK-sarja valitsejale suutis ainsana konkurentsi pakkuda Federico Pellegrino, kuid Klæbo võimas lõpukiirendus võttis ka tiitlikaitsjalt relvad.

«Tahtsin enne lõpulaskumist olla teisel kohal ja siis rünnata. Federico oli väga tugev, aga mu plaan töötas ja sain hakkama,» sõnas Klæbo. «Mina tahtsin kogu aeg olla liider. Ei arva, et vastasel juhul olnuks võimalus Klæbot lüüa suurem. Olen õnnelik ja uhke, sest tugevaim mees võitis,» kuulutas Pellegrino.

Ent tollest duellist märksa enam pakkus kõneainet Klæbo ja venelase Sergei Ustjugovi vahel poolfinaali ajal ja järel toimunu. Esmalt pusklesid nad rajal, seejärel finišialas, kuni rootslane Calle Halfvarsson riiukuked lahutas.

«Põrkasime rajal kokku. Pärast finišit tahtsin talle vastu vahtimist anda, aga piirdusin patsutusega,» lausus vihane Ustjugov Postimehele.

Klæbo ütles pressikonverentsil vahejuhtumi kohta: «See on sprint, kus võib niisuguseid asju ette tulla. Mina võtan juhtunut lihtsalt: et Ustjugov nii reageeris, näitab, et ta on heas hoos, edunäljas ja laupäevases võistluses kindlasti tugev. Mul ei ole tema suhtes halbu tundeid. Kõik on hästi. Vähemalt mul küll.»

Kui Pellegrinol jäi tiitel kaitsmata, siis Maiken Caspersen Falla säilitas sprindikuninganna trooni. Mis tähendas ühtlasi, et Norra asus kahe kullaga medalitabeli kindlaks liidriks.

Seefeldi MM

Meeste sprint

1. Johannes Høsflot Klæbo (Norra) 3.21,17

2. Federico Pellegrino (Itaalia) +0,23

3. Gleb Retivõhh (Venemaa) +1,37

43. Karel Tammjärv, 52. Marko Kilp, 53. Raido Ränkel, 61. Henri Roos.

Naiste sprint

1. Maiken Caspersen Falla (Norra) 2.32,35

2. Stina Nilsson (Rootsi) +1,66

3. Mari Eide (Norra) +2,84

30. Mariel Merlii Pulles.

Loe ja lisa kommentaare