Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates “OTSE POSTIMEHEST” VAATA

Täna õhtul kell 19 esilinastus Apollo Kino Solarises pidulikult EV100 filmiprogrammi tähtteos, Anton Hansen Tammsaare samanimelise romaani I osal põhinev suurfilm «Tõde ja õigus» ning algas sajandi filmi teekond nii suurtesse kui ka väikestesse paikadesse üle kogu Eesti. Postimees kandis esilinastuse punase vaiba melu üle ka otseülekandena, algusega kell 18 õhtul. Ülekandesse mahtusid nii intervjuusid filmitegijate kui ka näitlejatega ning samuti avakõned, eesotsas Vabariigi Presidendi tervitusega. 

Otseülekande saatejuht on Apollo Kinoportaali peatoimetaja Liina Ristoja. Aksessuaarid: Piret Kartus

«Tõde ja õigus» võeti üles 75 võttepäeval, mis laotusid pooleteise aasta peale ning üles said võetud kõik neli aastaaega: temperatuur kõikus võtteplatsil 20 külmakraadist talvel 30 soojakraadini suvel. Võtetel tegi kaasa 102 nimelist näitlejat, lisaks taustanäitlejad massistseenides. Ekraaniloo eelarve on 2,5 miljonit eurot, millest umbes viiendik kulus dekoratsioonidele.

24 aasta jooksul toimuva tegevustikuga linalugu algab sellest, kui lootusest ja teotahtest pakatav Andres tuleb koos noore abikaasa Krõõdaga võlgu ostetud soisele talukohale uut elu rajama. Vargamäe Mäe talust peab saama koht, mis perekonna eest hoolitseb. Majapidamine nõuab palju tööd ja järjekindlust – algab elukestev võitlus nii looduse ja saatuse kui ka kiusliku naabrimehe Pearu poolt mängitavate vingerpussidega. Kui elukaar jagab Andresele enam kannatusi kui kauaoodatud tulemusi, hakkab mees üha meeleheitlikumalt otsima tõde ja õigust nii kohtust, kõrtsist kui ka Piiblist, tuues oma otsinguil ohvriks perekonna, lähikondlased ja iseenda. Unelm õitsvast ja perekonna eest hoolt kandvast Vargamäest vajub üha sügavamale reaalsuse varju.

Film valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

Apollo Kinodes alates 22. veebruarist 2019.

Vaata seansside aegu ja osta pilet siit.

Mängufilm «Tõde ja õigus»

Tootja: Allfilm

Stsenarist-režissöör: Tanel Toom

Produtsent: Ivo Felt

Kaasprodutsendid: Armin Karu ja Madis Tüür

Tegevprodutsent: Johanna Trass

Operaator: Rein Kotov

Kunstnik: Jaagup Roomet

Kostüümikunstnik: Kristiina Ago

Grimmikunstnik: Liisi Roht

Peaosades:

Andres – Priit Loog

Pearu – Priit Võigemast

Krõõt – Maiken Schmidt

Mari – Ester Kuntu

Juss – Simeoni Sundja

Sauna-Madis – Indrek Sammul

Saunaeit – Marika Vaarik

Loe ja lisa kommentaare
SAATED
viimased
Varsti tulevad siia videod, ajakirjanikud juba tegutsevad