Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates “OTSE POSTIMEHEST” VAATA

Pärnu linnavalitsus kinnitas täna riigihanke, rajamaks linna veel seitse elektroonsete liiklusmärkidega teeületuskohta.

Linnavalitsus tunnistas edukaks hankel „Pärnu teeületuskohtade ohutumaks ehitamine“ esitatud AS TREV-2 Grupi pakkumise.

Ülekäiguradadele ehitatakse ohutussaared, paigaldatakse jalakäija teele astumisest märku andev ohutusvalgustus ja uuendatakse liikluskorraldust. Samasugused kollaste leedtuledega ümbritsetud märgid on Pärnus kasutusel Mai kooli juures Mai ja Laine tänava ristmikul. Seal on tähised paigaldatud üle kogu tee ja põlevad nii öösel kui päeval, uutel ülekäiguradadel sütivad hoiatustuled ainult pimedal ajal ja selle liiklusmärgi ümber, mis on pandud tee keskele.

31. maiks saavad elektroonsed liiklusmärgid paika Riia maantee ja Liiva tänava, Riia maantee ja Kastani tänava, Riia maantee ja Kännu tänava, Riia maantee ja Saare tänava, Jannseni ja Havi tänava, Pika ja Pühavaimu tänava ristmikul ja Mai 28 ees.

Samuti uuendatakse sebrad Pika-Pühavaimu ristis ja Ülejõel Jannseni ja Havi tänava ristmikul ning Mai 28 ees.

Hanke tingimustes on kirjas, et märgatavuse huvides tuleb vöötradadel kasutada valgustuse erilahendusi, nagu näiteks vilkuvad ülekäiguraja märgid.

Ettevõtmine läheb maksma 116 472 eurot. Ülekäiguradade ohutumaks muutmist toetab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, raha tuleb nii riigi- kui linnaeelarvest.

Loe ja lisa kommentaare
SAATED
viimased
Varsti tulevad siia videod, ajakirjanikud juba tegutsevad