POPULAARNE TELESERIAAL "PANK" VAATA SERIAALI EPISOODE SIIT
Kuula artiklit

Neljapäeva õhtul ilmus ühe Lüganuse majapidamise aia taha metskits, kes tegi lähemalt tutvust pererahvaga ja lasi nende pakutud söögipoolisel hea maitsta.

Vaata kitse väikest seiklust juuresolevast Liisa-Helena Tagami videost.

Virge Võsujalg  Eesti Metsloomaühingst pani aga inimestele südamele, et koduaeda eksinud ja inimestega sõbrustavatele kitsedele ei tohi mingil juhul anda süüa toiduaineid, mida keldris või külmkapis leidub, sest kitsedel on väga õrn seedimine, mis kergesti untsu läheb.

"Kui teie õuele tuleb kits ja te tahate teda aidata, siis tehke talle majast eemale söödaplats, kuhu viite talle kuiva heina ja vihtasid. See ongi parim abi," lausus Võsujalg, rõhutades, et mingil juhul ei tohi metsloomale pakkuda kapsast või kaalikat, sest selline toit tekitab loomale gaase, mille tagajärjel võib loom surra.

Ka ei maksa kitsesid paitada ega lasta neil ennast või oma lemmiklooma lakkuda. "Pole vaja harjutada kitse inimese lähedusega, sest järgmine inimene, keda kits kohtab, ei pruugi nii sõbralik olla kui teie," põhjendas Virge Võsujalg.

Samuti ei tohi lasta lemmikloomadel kitsedega sõbrustada, sest kitsedel võivad olla parasiidid, keda ükski lemmikloomaomanik ei soovi endale ega oma lemmikule.

Loe ja lisa kommentaare
SAATED
viimased
Varsti tulevad siia videod, ajakirjanikud juba tegutsevad