Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates “OTSE POSTIMEHEST” VAATA

Kutsumata külalisena oma endise elukaaslase õe sünnipäevale saabunud leedukal Michailas Velickal ei pidanud möödunud aasta märtsis närvid vastu. Oma pahameele väljendamiseks haaras mees piduliste ees taskust granaadi, eemaldas sellelt splindi ja ähvardas ennast ja teisi õhku lasta. Velicka enese sõnul sõitis tal lihtsalt katus ära.

Endise elukaaslase Vitaliyaga elati õnnelikult viis aastat kuni 2018. aasta jaanuaris midagi katki läks ja lahku mindi. Sealt arenema hakanud sündmused viisidki Velicka meeleheitlike sammudeni Muugal asuva Dominika hotelli ees.

Esimene ehmatus tabas Vitaliya perekonda päev pärast paari lahkuminekut, kui naise täiskasvanud poeg läks autoärimehest leeduka kontorisse raha küsima. Nimelt oli Velicka lubanud aidata elukaaslase pojal autot müüa, kuid see ei tahtnud kuidagi edeneda. 31. jaanuari hommikul ilmuski naise poeg leeduka firmasse, et mehelt auto raha nõuda.

Velicka tunnistas kohtus, et palus eksnaise pojal lahkuda, sest väidetavalt oli laiali mindud just tema pärast ning jutuajamiseks on vale aeg. Süüdistatava sõnul keeldus Vitaliya poeg aga lahkumast ning lubas istuda seal seni kuni näeb raha. Velicka rääkis kohtupingis, et konflikti vältimiseks teiste klientide ees otsustas ta rahanõudja majast teistmoodi välja «suitsetada», kasutades selleks pipragaasiballooni. Ehkki naise poeg väidab tunnistuses, et peale gaasi paukus kontoris ka õhkrelv, mis talle lõpuks näkku suunati, siis seda süüdistust Velicka omaks ei võta. Läbiotsimisel Makarovi-kujuline õhupüstol kontorist siiski leiti.

«Ma ei tea, mis mu sees toimus»

30. märtsil, kui eelmisest intsidendist möödus kaks kuud, saabus politseile aga enam kui ärev teade mehest, kes ähvardab ennast Kallavere teel Dominika hotelli ees õhku lasta. Politsei oli kohal minutitega. Hotelli ees seisis Leedu kodakondsusega Michailas Velicka, kes relvastatud politseid silmates õppegranaadilt splindi tõmbas – väidetavalt enesekaitseks, et politseinikud teda kohapeal maha ei laseks.

Velicka rääkis kohtus, et jõudnud Muugale hotelli, langes ta eksnaise ja tema kolme õe vaenu alla, kes kordamööda teda külalistemaja ees olla sõimamas käinud, sest kutsumata külaline polnud oodatud. Enese sõnul tahtnud mees, et teda vaid kuulda võetaks ning ta saaks selgitada, mis juhtus tol korral kontoris tema ja endise elukaaslase poja vahel.

Kui aga ka viimane õde teda roppustega oli üle valanud, ei pidanud tal enda sõnul närvid vastu ning ta haaras autost signaalpüstoli ja granaadi. Sünnipäevapeol viibinud tunnistajad selle versiooniga ei nõustu ning väidavad, et granaadiga tormas mees hotelli kohe saabudes, istus sellega trepile maha ja lubas kõik õhku lasta.

Politsei käivitas sündmuse lahendamiseks operatiivstaabi. Politseinikud vestlesid mehega üle tunni ning lõpuks õnnestus meest veenda, et ta paneks granaadi maha ning kiirreageerijad pidasid mehe kinni.

Leedukas Velickal kahetses kohtus tehtut ning palus hirmutamise eest saalis viibinud tunnistajatelt ning endise elukaaslase õdedelt vabandust. «Ma ei tea, mis mu sees toimus, ma ei andnud endale aru,» tunnistas mees.

Prokurör kommenteeris pärast istungit Postimehele, et tegemist on mehega, kes ei suuda leppida sellega, kui kõik ei lähe nii nagu tema tahab ning seetõttu tuli ta ka sellel märtsiõhtul sel viisil arusaamatusi lahendama.

Neljapäeval lõpetas kohus asja kohtuliku uurimise, vaidlused on planeeritud reedeks.

Loe ja lisa kommentaare
SAATED
viimased
Varsti tulevad siia videod, ajakirjanikud juba tegutsevad