Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates “OTSE POSTIMEHEST” VAATA

Raske liiklusõnnetus nõudis täna hommikul poole üheksa aegu Pärnumaal selle aasta esimese inimelu.

Umbes pool tundi pärast avariid õnnetuspaigale jõudnuna teepervele pargitud autost väljudes said reporteri jalanõud kohe lumepudruseks. Sõidutee oli lumesegune ja teel oli näha mõlemas suunas kaks sõidujälge. Lund sadas aina juurde.

Veidi aega hiljem sõitis õnnetuspaigast mööda sahk, mille tera oli tee puhastamise asemel õhus. See üllatas politseinikkegi, kes kohapeal liiklust reguleerisid.

 

Politseinikud lubasid liiklejatel avariipaigast jaokaupa läbi sõita, kuna üks sõidusuundadest oli kinni. Möödasõitu häiris natuke asjaolu, et kokku põrganud sõidukid olid ühel ja Volkswageni haagis teisel pool teed. Nii pidid ametnikud mitmele autojuhile märku andma, et võtku hoog lõiku läbides veel rohkem maha.

Häirekeskus sai teate liiklusõnnetusest Tori vallas Rütavere külas Pärnu–Rakvere–Sõmeru maantee 14. kilomeetril eile kella 8.25 ajal. Kokku olid põrganud kaubikud Volkswagen Transporter ja Citroën Jumper. Volkswagenit juhtinud 46aastane mees sai üliraskelt vigastada ja suri juba õnnetuspaigal.

Lääne prefektuuri pressiesindaja Kristi Raidla sõnutsi vaatas kiirabi Citroëni roolis olnud 23aastase mehe kohapeal üle ja temal vigastusi ei tuvastanud. Sõidukeis ei olnud rohkem inimesi

Pärnu politseijaoskonna välijuht Alvar Vill rääkis, et esmastel andmetel hakkas Rakvere poolt Pärnu suunas sõitnud Volkswagenil vibama haagis ja masin kaotas juhitavuse. „Volkswagen kaldus, külg ees, vastassuunavööndisse ja põrkas seal kokku Pärnu poolt tulnud Citroëniga, mille juhil ei õnnestunud kokkupõrget vältida,“ avaldas välijuht, lisades, et juhtunu üksikasjad peab selgitama menetlus.

Politsei tegi kohapeal kindlaks, et Citroëni juht oli kaine. Mõlemal sõidukil olid all nõuetekohased rehvid ja mõlemad juhid olid kinnitanud turvavöö. Õnnetus juhtus sirgel teelõigul, maksimaalne lubatud tunnikiirus on seal 90 kilomeetrit.

Esimene teed puhastanud sahk sõitis sündmuspaigast läbi umbes kaks tundi pärast õnnetust.

Liiklusõnnetus Tori vallas / Foto: Kaspar Pokk

„Teeolud on praegu talviselt keerulised ja muutlikud, mistõttu sõites tuleb olla eriti ettevaatlik,” toonitas Vill. “Sõiduvõtted ja sõidukiirus tuleb kohandada teeoludega, pigem sõita aeglasemalt ja järske manöövreid vältides.“

Prokuratuur on algatanud juhtunu põhjuste väljaselgitamiseks kriminaalmenetluse, mistõttu kommentaare ta eile veel jagada ei saanud.

Õnnetuses osalenud kaubik Citroën Jumper oli DPD kullerauto ja Volkswagen Transporter kuulus kohalikule ventilatsioonitööde ja üldehituse ettevõttele.

Seda maanteed hooldava osaühingu Sakala Teed juhataja Toomas Leppik rääkis, et kindlasti olid teehooldusmasinad kõnealusest paigast enne õnnetust korra või isegi paar korda läbi sõitnud. „Kuid lund sajab kogu aeg juurde ja ilmaolud on talviselt muutlikud,” nentis ta.

Leppik, kes enne kella kümmet õnnetuskohast läbi sõitis, märkis, et sõidujälgede vahel on lumesaju tõttu lörtsikiht ja seetõttu tuleb liiklejail olla väga ettevaatlik. „Peaks püsima oma sõidurajas ja vältima möödasõite,” soovitas ta. “Samuti ei tohiks roolis mingil juhul kõrvaliste asjadega tegelda.”

Leppiku sõnade kohaselt valitsesid samasugused olud eile hommikul Pärnumaal Valga–Uulu maanteel.

Pärnumaa riigiteid hooldab Sakala Teed koos Lääne Teede OÜga ja korraga töötab kümmekond hooldusmasinat.

Politsei palub kõigil, kes nägid täna hommikul Rütaveres juhtunud liiklusõnnetust pealt, võtta ühendust Pärnu politseijaoskonnaga telefonil 5343 5613 või meilil kersti.reilent@politsei.ee.

Loe ja lisa kommentaare
SAATED
viimased
Varsti tulevad siia videod, ajakirjanikud juba tegutsevad