Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates “OTSE POSTIMEHEST” VAATA

Kelly Sildarule tõi Copperis toimud freestyle-suusatamise rennisõidu MK-etapil esikoha 93-punktiline teine laskumine. Maksimaalne skoor on 100, aga samas Sildarul seitsme punkti jagu sooritusse varu ei jäänud. Kuidas on see võimalik?

Freestyle-suusatamises on ühe laskumise maksimaalne võimalik punktisumma 100 punkti (Big Airis, kui arvestatakse kahte paremat tulemust, 50). See skoor pannakse paika selle järgi, mida suudaks kõnealusel rajal teoreetiliselt korda saata parim sportlane. Kohtunikud jälgivad treeningutel toimunut ja seavad lati paika.

Mis puutub skooridesse kõikvõimalikel pargisõiduvõistlustel, siis enamasti on see sportlane, kelle järgi 100 punkti etalon seatakse, just Sildaru. Kõiki, sealjuures eestlannat ennast, võrreldakse tema potentsiaalse tulemusega ja selle järgi määravad kohtunikud punkte. Ehk kui pargisõidus jääb Sildarul maksimumist vajaka, siis järelikult tegi ta midagi valesti.

Rennisõidus on see etalon aga teine. Maailma parim on Pyeongchangi olümpiakuld Cassie Sharpe, mis tähendab, et tema potentsiaalne sooritus on mõõdupuuks, milleni teised peavad küündima. Sildaru sai sellega hakkama 93 protsendi ulatuses, aga tegi enda oskuste kohta peaaegu perfektse soorituse. Sharpe’il endal ei õnnestunud korralikult haarded ja tal läks kehvemini – punktisummaks 90,50.

Loe ja lisa kommentaare
SAATED
viimased
Varsti tulevad siia videod, ajakirjanikud juba tegutsevad