Mattias Siimar ja Elena Malõgina jõudsid Merko Openil veerandfinaali

Tänane võistluspäev Merko Estonian Openil pakkus põnevaid lahinguid, kuid eestlastest jäid konkurentsi vähesed: üksikmängu veerandfinaali jõudsid Mattias Siimar ja Elena Malõgina ning paarismängus poolfinaali Katriin Saar / Saara Orav.

Mattias Siimar alistas venelase Matvey Minini (ATP 1135.) ja läheb homme kell 13 algavas veerandfinaalis vastamisi Rootsit esindava Dragos Nicolae Madarasega (ATP 934), kes täna mängis 6:4, 7:5 üle Kenneth Raisma.

Eriti tasavägine oli Vladimir Ivanovi ja esimese paigutusega Emil Ruusuvuori (ATP 449) vaheline ligi kolm tundi kestnud kohtumine. Kuigi Ivanovil õnnestus kaitsta neli matšpalli, sai noor soomlane ikkagi oma tahtmise ja võitis 6:4, 4:6, 6:4. Kristofer Siimar kaotas venelasele Markos Kalovelonisele (ATP 703.) 1:6, 1:6.

Paarismängus konkurentsi eestlasi jäänud ei ole: Kristjan Tamm / Siim  Troost kaotasid venelastele Markos Kalovelonis / Denys Klokile 4:6, 6:7(3). Kenneth Raisma / Emil Ruusuvuori andsid Ruusuvuori jalavigastuse  tõttu loobumisvõidu Vene paarile Matvey Khomentovskiy / Matvey Minin.

Eesti naistest jõudis veerandfinaali Elena Malõgina, kes alistas 6:2, 6:2 soomlanna Mariella Minetti. Veerandfinaalis on vastaseks venelanna  Angelina Zhuravleva (WTA 799).

Saara Orav kaotas lätlanna Margarita Ignatjevale 2:6, 3:6. Küll aga sai Orav võidurõõmu maitsta, kui Katriin Saarega paarismängus alistati Läti  paar Margarita Ignatjeva / Stefanija Polischuk 6:0, 6:1. Poolfinaalis ootab ees kohtumine Vene-Läti paariga Anna Ureke / Daniela Vismane.  Sofiya Chekhlystova / Ksenia Tarasova jäid alla Saksa-USA paarile Ina Kaufinger / Aimee Tarun 2:6, 5:7.

Homme algab võistluspäev Pärnu kesklinna väljakutel kell 11.

ENNE VÕISTLUST:

Tänane võistluspäev Pärnu kesklinna väljakutel algab kell 11, kui avamängus on Kristofer Siimari vastaseks venelane Markos Kalovelonis (ATP 703). Mattias Siimar kohtub venelase Matvey Mininiga (ATP 1135) ja Kenneth Raisma rootslase Dragos Nicolae Madarasega (ATP 934). Päeva teises pooles on Vladimir Ivanov vastamisi esimese paigutusega Emil Ruusuvuoriga (ATP 449).

Naistest kohtub Saara Orav lätlanna Margarita Ignatjevaga ja Elena Malõgina soomlanna Mariella Minettiga.

Paarismängudes kohtuvad Katriin Saar / Saara Orav lätlannade Margarita Ignatjeva / Stefanija Polischukiga ja Sofiya Chekhlystova / Ksenia Tarasova Saksa-USA paariga Ina Kaufinger / Aimee Tarun. Meestest on Kristjan Tamm / Siim Troosti vastasteks venelased Markos Kalovelonis / Deniss Klok.

Võistluspäeva viimases kohtumises on Kenneth Raisma / Emil Ruusuvuori vastamisi Vene paariga Matvey Khomentovski / Matvei Minin.