Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates “OTSE POSTIMEHEST” VAATA

Võrkpalli Eesti meistrivõistluste finaalseeria avakohtumises alistas Tartu Bigbank võõral väljakul Saaremaa 3:0 (31:29, 25:22, 25:17).

«Ma ei varja – see võit oli natukene üllatav. Ma ei tea, kas Saaremaa mehed ei olnud meie jaoks valmis. Nad murdusid, kui ei saanud esimest geimi kätte. Meie pidasime mänguplaanist hästi kinni,» ütles Tartu meeskonna peatreener Andrei Ojamets.

Mis tõi Tartule täna võidu? «Servitaktika toimis. Saaremaa ei saanud oma tempomehi kasutada. Suutsime blokiga nende põhiründajad kinni võtta,» lausus Ojamets.

Kas Tartu on nüüdsest alates seerias favoriit? Toimuvad ju järgmised kaks mängu Tartus. «Mul on koduseinte kohta oma teooria. Pigem paneb koduväljak tihti meeskonna surve alla ning nooremad mehed hakkavad kätt väristama. Aga saime seekord Saaremaa needusest jagu ning saime võidu kätte. Loodan, et see andis meestele enesekindlust ja usku,» jätkas Tartu peatreener.

Saaremaa peatreeneri Urmas Tali sõnul ei suutnud ta meeskonda finaalmänguks üles kütta. «Ma võtan süü enda kanda. Finaali eel ei tohi kõrvale jääda. Ma ei suutnud poisse täna nii üles kütta nagu vaja. Mängisime kodueelise maha ning peame Tartus nüüd kindlasti midagi ära tegema. Tänase seisuga vajab kõik parandamist,» ütles Tali, kes viibis vahepeal Eesti noortekoondise juures.

Nelja võiduni peetava seeria teine kohtumine peetakse 4. mail Tartus A. Le Coqi spordihoones.

ENNE MÄNGU:

Poolfinaalis sai Saaremaa kolmel korral jagu tiitlikaitsja Tallinna Selverist, Bigbank alistas samuti mängudega 3:0 Pärnu Võrkpalliklubi.

Et Tartu meeskonna peatreener Andrei Ojamets on alates 30. aprillist hõivatud Eesti rahvusnaiskonna treeningutega, saab ta meeskonda aidata vaid mängudel ja mõnes üksikus trennis. Treeninguid viivad enamjaolt läbi abitreenerid Argo Meresaar ja Hendrik Rikand.

«Reedel ja nädalavahetusel saan olla meeskonnaga, siis on rahvusnaiskonnal vabad päevad. Selge see, et see graafik on hirmus tihe, aga virisemine ei muuda midagi. Õnneks on mul võimekad abilised nii koondise juures kui Tartu meeskonnas. Tartu naiskonna hooaeg sai eduka lõpu, seega üks asi nüüd vähem teha,» sõnas Ojamets eelseisva seeria kohta. Sel hooajal on Ojamets Tartu Ülikool/Eedeni naiskonnaga juba kolm kulda võitnud, esikoht võideti nii karikasarjas, Balti liigas kui Eesti meistrivõistlustel.

Mõnel Bigbanki mängijal on küll probleeme pisivigastustega, ent suures plaanis ollakse valmis. «Eks hooaja sellises faasis on loomulik, et siit-sealt valutab kõigil. Mina vaatan olukorda selle järgi, et kui Rait Rikberg (Tartu meeskonna 35-aastane libero) liigub ja saab trennis osaleda, siis teistel pole õigust viriseda,» vaatab peatreener olukorrale läbi huumoriprisma.

Ojamets usub, et play-off’ides on olulisim vaimne seisund. «Olulisi momente on mitu, aga minu jaoks on kohamängudel vaimne pool määrav. Tahe ja valmidus võita saab otsustavaks. Ja tahtmine eelkõige iseendale midagi tõestada,» lisas juhendaja. Tartu ja Saaremaa on sel hooajal kohtunud kolmel korral ja kõik mängud lõppesid Saaremaa 3:2 võiduga.

Selle hooaja senise valitseja, esimest aastat suures võrkpallis kaasa tegeva Saaremaa auhinnakapis on nii Eesti karikas kui Balti liiga trofee. Ent hooaja kulminatsiooni eel on neilgi omajagu muresid vigastustega. Peatreener Urmas Tali usub siiski, et kõik mehed on 2. maiks rivis. «Usun, et olukord väga hull ei ole ja 12 meest on olemas. Ja kui ongi 11, siis sellest ka hullu pole,» usub Tali.

Sarnaselt Ojametsale teab Tali samuti, et pikas ja väsitavas seerias saab otsustavaks vaimne valmisolek. «Edu saadab ilmselt seda meeskonda, kellel nii-öelda näpud kauem püsti püsivad ehk kel tahtmist rohkem jagub. See, kel vaimujõud tugev on, kannatab ka füüsilise valu ja rasked hetked ära,» lisas juhendaja ja rõhutas ka kodusaali olulisust nelja võiduni peetavas finaalseerias.

Intervjuud:

Loe ja lisa kommentaare
SAATED
viimased
Varsti tulevad siia videod, ajakirjanikud juba tegutsevad