Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates
“OTSE POSTIMEHEST”
VAATA

FC Barcelona kindlustas klubi ajaloo 25. Hispaania meistritiitli, kui 35. mänguvoorus alistati Deportivo La Coruna 4:2. Lionel Messi lõi seejuures karjääri 46. kaabutriki. 

ENNE MÄNGU:

83 punkti kogunud Barcelona on 33 mänguga teeninud 25 võitu ja kaheksa viiki. Ühe vähem peetud mängu juures edestavad nad Madridi Atleticot 11 ja Madridi Reali 12 punktiga. Neljandal kohal paiknev Valencia jääb Barcelonast maha juba 17 silmaga.

Kui Barcelona alistab Deportivo, siis suureneb vahe Atleticoga neli vooru enne hooaja lõppu 14-punktiliseks, kuid nelja mänguga saab maksimaalselt teenida 12 punkti ehk Atletico võimalused oleksid olematud. Katalaanidele tuleb meistritiitel ka viigipunktiga, sest Hispaanias loeb võrdsete punktide korral (juhul kui Barcelona järgmised neli mängu kaotab ja Atletico võidab) omavahelised mängud: need on sel hooajal Barcelona kasuks.

Sel nädalal andis Barcelona keskväljamaestro ja kapten Andres Iniesta teada, et peagi lõppev hooaeg jääb temale Barcelonas viimaseks. Kas 33-aastasest Iniestast saab juba täna üheksakordne Hispaania meister või saab Barcelona hooaja esimese kaotuse ja peab ootama järgmist vooru?

Suure tõenäosusega mitte, sest 1) Deportivo on viimasest 15 mängust Barcelonaga teeninud vaid ühe võidu (4 viiki ja 10 kaotust), 2) Barcelona pole Hispaania meistriliigas viimases 20 võõrsilmängus kaotusekibedust tundma pidanud (14 võitu ja 6 viiki).

Loe ja lisa kommentaare