Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates “OTSE POSTIMEHEST” VAATA

2014. Sotši olümpiamängud. Norra laskesuusatamise teatemeeskonna ankrumees Emil Hegle Svendsen saabub lasketiiru esikohal. Neli märki kukuvad ilusti alla, ent viimasel jääb Svendsen jätta. Norralane läheb trahviringile. Norra jääb medalita.

2018. Pyeongchangi olümpiamängud. Svendsen on taas ankrumees, taas on Norra viimases tiirus liider, ent vahe Rootsiga on imeväike. Svendsen eksib taas. Norra aga siiski medalita ei jää. 

2014. aasta oktoobris ütles Svendsen VG-le, et ilmselt ei saa ta Sotši teatesõidus juhtunust mitte kunagi üle. Kui pärast Sotši olümpiamänge ei kasutatud teda ligi aasta aega ankrumehena, siis nüüd on emotsioon veidi teine.

Oma seitsmenda olümpiamedali võitnud Svendsen tunnistas NRK-le, et jääb lasku kahetsema, ent seda nii sügavalt üle ei ela. 

«See on halb ring, kuhu ma olen sattunud. Aga lõppkokkuvõttes ongi see väga raske. Ma ei suutnud nii hästi lasta nagu rootslane. Järelikult ma pole temast parem.»

Norralaste treener Egil Kristiansen kinnitas, et on hoolealuste esituses pettunud. «Olime kui Ameerika mägedel. Tulime siia kulda võtma, kuid üritame ka hõbemedali üle rõõmustada. Sest see on ikkagi medal.»

Loe ja lisa kommentaare
SAATED
viimased
Varsti tulevad siia videod, ajakirjanikud juba tegutsevad