Järelvaadatav: Norrale kaksikvõit, Tammjärv esimesena punktidelt väljas, Ustjugovit tabas krahh

Meeste Tour de Ski neljandaks etapiks oli 15 km ühisstart vabatehnikas. Eile tormist räsida saanud Oberstdorfis toimunud võistluse võitis Emil Iversen, Karel Tammjärv saavutas 31. koha ehk jäi esimesena MK-punktideta.

Nagu eeldada võis, ei õnnestunud lühikese võistluse jooksul ühelgi suusamehel end peagrupist lahti rebida ning ka mahajääjaid oli vähe. Küll aga tähendas kombinatsioon enam kui 50-liikmelisest peagrupist ja mitte kõige laiemast sõidutrassist, et distantsi jooksul nägi päris palju kukkumisi ja suusakeppide purunemisi.

Tähtsaim neist oli 10. kilomeetril juhtunud kukkumine, millesse sattus tuuri kokkuvõttes teist kohta hoidnud venelane Sergei Ustjugov, kes langes seeläbi 53. kohale. Peagrupi kinnipüüdmine läks mullu Tour de Ski võitnud Ustjugovil kiiresti, aga suurest massist läbimurdmine mitte. Lõpuks pidi Ustjugov leppima alles 28. kohaga.

Viperus tabas ka üldliidrit Dario Colognat, kes murdis 12. kilomeetril suusakepi, ent sai selle väga kiiresti asendatud ega pidanud kohta grupi peas loovutama. 0,9 kilomeetrit enne lõppu mahtusid 10 sekundi sisse 33 meest, nende seas ka 32. kohal sõitnud Karel Tammjärv.

Lõpuheitluses olid tugevaimad norralased. Esikoha võitis Emil Iversen, kellele järgnesid kaasmaalane Sindre Björnestad Skar (+0,4) ja itaallane Francesco de Fabiani (+0.9). Cologna sai neljanda koha (+3,7), millega säilitas tuuri kokkuvõttes esikoha. Järgnesid Alex Harvey (Kanada, +4,0), Andrew Musgrave (Suurbritannia, +4,0), Finn Haagen Krogh (Norra, +4,0) ja Martin Johnsurd Sundby (Norra, +4,2).

Andreas Veerpalu sai 50. (+22,7) ja Kristjan Koll 64. koha (+1.49,4). Tour de Ski'd jätkab 67 meest. Kaks viimast etappi toimuvad nädalavahetusel Val di Fiemmes, kui laupäeval on kavas 15 km ühisstart klassikatehnikas ja pühapäeval 9 km jälitussõit lõputõusul.

«Tour de Ski pole minu jaoks läinud nii, nagu enne võistluse algust soovisin. Eilse sprindi eel olid mul suured lootused ja ma polnud üldse õnnelik, kui võistlus ära jäeti. Aga tänane rada oli üpris lihtne ning proovisin end motiveerida. Olen võidu üle väga rõõmus. Teiseks jäänud Skar on mu hea sõber, kellega oleme rohkesti duelle pidanud. Võit tema üle on eriti magus,» sõnas Iversen.

EELVAADE

Tour de Ski üldarvestuses juhib šveitslane Dario Cologna 22,6 sekundilise eduga venelase Sergei Ustjugovi ees. Aleksander Bolšunov on kolmas (+55,5). Eestlaste õpilane Aleksei Poltoranin (KAZ) on viies (+1.02,1). Eesti parimana on Karel Tammjärv 39. (+3.50,7), Andreas Veerpalu on 77 suusataja seas 72. (+7.27,3) ja Kristjan Koll 76. (+9.15,1).