Järelvaadatav: arusaamatu kukkumine röövis Norralt Tour de Ski'l kolmikvõidu (2)

Tour de Ski neljandaks etapiks on ühisstardist vabatehnikasõidud. Naiste 10 km distantsil jäi Norra kolmikvõidust ilma arusaamatu kukkumise tõttu.

Nimelt kaotas tuuri üldliidri Ingvild Flugstad Östbergi kõrval lõpusirgele tulnud Heidi Weng mõnikümmend meetrit enne finišit ilma igasuguse kõrvalise abita tasakaalu ja kukkus, mistõttu pidi leppima 11. kohaga.

Teise koha sai Maiken Caspersen Falla, kes kaotas Östbergile 1,9 sekundiga. Wengi kukkumiseta pälvinuks Norra seega kolmikvõidu, aga nüüd mahtus viimasena poodiumnile soomlanna Krista Pärmäkoski (+3,2).

«Minu tänane eesmärk oli teenida vahefinišis preemiasekundeid, olla distantsil terav ning võidelda poodiumi nimel. Oli teada, et radade olukorra tõttu kulgeb sõit suures grupis. Ei uskunud, et võidan, sest Heidi on hea sprinter, aga ta kukkus. Õnneks mitte minu süül. Ent usun, et Val di Fiemmes on Heidi taas tugev, sest need on tema lemmikrajad. Liidrisärgis sõitmine on lõbus,» sõnas Östberg finišis.

EELVAADE:

Eile prooviti naiste sprindi kvalifikatsiooniga otsustati ikkagi algust teha. Kuid ilm ei lubanud võistlejatel võrdselt pingutada – kellel juhtus keerutav tuul parajasti selja tagant puhuma, see sai mäest hõlpsasti üles, kellel aga vastu, see jäigi tõusule ilma ja iseendaga võitlema.

Sama tõestavad ajad protokollis, esikoha saanud Maiken Caspersen Falla edestas Jessica Digginsit 2,55 ja kolmanda aja sõitnud Sandra Ringwaldi juba koguni 5,80 sekundiga. Tuuri üldarvestuses viiendal kohal olnud ameeriklanna Sadie Bjornsen sai näiteks aga alles 37. koha. «Hullumaja! Tagasirgel oleksin nagu peaga vastu seina sõitnud, täiesti võimatu oli edasi liikuda,» kirjeldas Bjornsen NRK-le.