Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates “OTSE POSTIMEHEST” VAATA

Õhtul avati pidulikult Nordea Kontserdimajas 21. Pimedate Ööde Filmifestival.

Gala üheks tähtsündmuseks oli tänavu Bruno Oya noore filmitegija stipendiumi laureaadi välja kuulutamine. 1000-eurose stipendiumi pälvis tänavu 35-aastane režissöör Tanel Toom Inglise rahvusliku filmi- ja telekooli magistritöö «Pihtimus» eest. 2010. aastal tudengi-Oscari võitnud ja lühimängufilmi Oscarile kandideerinud lavastaja teeb praegu oma esimest pikka filmi, milleks on «Tõde ja õigus». Kauaoodatud ekraniseering peaks kinolinale jõudma 2019. aastal. 

«Tanel on üks andekamaid noori filmitegijaid, kes on juba teinud ka rahvusvahelist karjääri ja pannud meid kõiki põnevusega ootama, milline on tema tõlgendus eesti kultuurile nii olulisest tekstist,» ütles PÖFFi juht Tiina Lokk. Bruno O’ Ya fond tegutseb PÖFFi juures juba neljandat aastat. Eelmisel aastal sai stipendiumi näitleja Risto Kübar.

PÖFFi meeleoluka avatseremoonia lavastas Ingmar Jõela ja selles tegid kaasa lavakunstikooli 28. lennu tudengid ning Flandria ansambel Revue Blanche. Flandria on ka PÖFFi tänavune fookusmaa.

17. novembrist kuni 3. detsembrini toimuval PÖFFil linastub kokku 233 filmi 70 riigist. A-klassi filmifestivalile kohaselt saabuvad Tallinnasse ka rahvusvaheliselt tunnustatud filmitegijad ise, keda on tänavu ühes filmitööstuse platformi Industry@Tallinna & Baltic Eventiga oodata üle 1300. PÖFFi keskmes on endiselt põhivõistlusprogramm, mille 18 filmi on kõik maailma-, rahvusvahelised või Euroopa esilinastused.

Avasta festivalimelu PÖFFi Postimehe erilehelt ning leia filmielamusi PÖFFi kodulehelt.

Loe ja lisa kommentaare
SAATED
viimased
Varsti tulevad siia videod, ajakirjanikud juba tegutsevad