Siim Kaasik

Pekingis toimuval WTA tenniseturniiril sai esimest korda karjääri jooksu maailma teine reket Simona Halep jagu venelannast Maria Šarapovast (WTA 104.).

Rumeenlanna Halep alistas tund ja 12 minutit kestnud mängus Šarapova 6:2, 6:2. Šarapova kaotas mängu eelkõige tänu ohtratele lihtvigadele. Venelanna statistikasse läks 39 lihtviga, rumeenlanna tegi lihtvigu 6. Äralöögid oli 15:12 Šarapova kasuks.

Sealjuures oli Šarapovale tegu esimese kaotusega 2017. aastal, kus tal ei õnnestunud vähemalt setti võita.

Naised on omavahel kohtunud nüüd kaheksa korda, üldseis on 7:1 Šarapova kasuks. Veerandfinaalis mängib Halep kas poolatari Agnieszka Radwańskaga (WTA 11.) või Daria Kašatkinaga (WTA 34.).