Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates
“OTSE POSTIMEHEST”
VAATA

Kolmapäeval karistas kohus kümnepäevase arestiga meest, kes politseijaoskonda toimetamise käigus lõhkus operatiivsõiduki sisustuse ning oli politseinike suhtes agressiivne. Auto esimese istme kallal poriste jalgadega toime pandud hävitustöö oli põhjalik ning hävitustööle eelnenud seisukorra taastamine läheb maksma sadu eurosid. 

 

FOTO: PPA

13. juuni lõuna ajal teatati politseile, et Türil Tallinna tänava kortermajas lõi alkoholi tarvitanud 44-aastane mees oma endist elukaaslast ja võttis ära kasutütre mobiilikaardi. Esialgu lahkus mees sündmuskohalt, kuid ajal, mil politsei kannatanutelt ütlusi võttis, ilmus mees kortermaja trepikoja juurde tagasi. Politseipatrull palus mehel oma tegu selgitada, kuid selle peale viskas mees taskus oleva telefoni jõuga vastu maad ning süüdistas telefoni lõhkumises korrakaitsjat. Samuti muutus mees oma sõnade ja käitumisega üha agressiivsemaks ning politseipatrull otsustas mehe jaoskonda toimetada.

FOTO: PPA

Kinnipidamise käigus muutus mees aina rahutumaks ning hakkas patrullauto tagaistmel jalgadega sõiduki sisustust lõhkuma. Mehele tehti hoiatus, kuid ta jätkas lõhkumist, mille tulemusena eraldus sõiduki kõrvalistuja istmelt peatugi ja rebenes puruks seljatoe istmekate. Samuti jätkas mees politseinike ähvardamist. Korrakaitsja tegi uue hoiatuse, kuid ka see ei aidanud. Seepeale kasutas politsei tema suhtes teleskoopnuia, lüües teda parema jala reie välimise külje vastu. Endiselt ei näidanud kinnipeetu rahunemismärke ning tema transportimiseks kutsuti kohale politseibuss, mis toimetas mehe Paide politseijaoskonda.

Politseisõiduki lõhkumise eest alustati mehe suhtes väärteomenetlus ning toimunud istungil leidis kohus, et mehe tegude eest on kohane karistus kümme arestipäeva.

FOTO: PPA

Paide politseijaoskonna juht Margus Toomsalu nentis, et tõenäoliselt ei oleks mehe käitumine oma lähedaste, politseinike ega ka politseisõiduki vastu olnud nii jõuline, kui seda poleks võimendanud alkohol. “Tihtipeale ei suuda rikkuja kainenedes ka ise oma purjuspäi tehtud vägitükke mõista ja selgitada, kuid tegu on juba tehtud. Selline käitumine toob aga enamasti karistuseks päevad arestikambris, kus rikkujale loodetavasti meenub, et korrakaitsjate töö takistamine tähendab, et keegi võib jääda väga vajaliku abita,” sõnas Toomsalu. 

Toomsalu täpsustas, et hetkel on lõhutud politseiauto teeninduses. Kahju on hinnatud 850,98 euro peale. 

Vaata pilte!

Loe ja lisa kommentaare