Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates “OTSE POSTIMEHEST” VAATA

Mustlas elav Benno Viirandi, kes osales esimest korda ümber Viljandi järve jooksul 1958. aastal ja on sellest ajast vaid ühe jooksu vahele jätnud, sai eile korraldajatelt kutse 88. suurjooksule ja kavatseb igal juhul stardis olla.

Kui eelmisel nädalal rääkis ta korraldustoimkonna juhile Mati Jürissonile, et seekordne osalemine pole päris kindel, sest jalg teeb häda, siis eile polnud mingit kahtlust – ta on 1. mail stardis. Küsimusele, kuidas tervis on, vastas Viirandi, et nagu selles eas ikka. Jalahäda leevendamiseks oli ta eile apteegist läbi astunud.

Üle päeva kodu ümbruses kõndimas käiv Viirandi saab mai keskel 84-aastaseks. Ainus kord, kui tal on tulnud ümber Viljandi järve jooks vahele jätta, oli 1982. aastal, mil ta murdis jalaluu. Ta valmistas endale küll metalltorudest kargud ja tegi nendega ka trenni, et 12-kilomeetrine distants läbi hüpata, kuid korraldajad ei lubanud meest tema enda huvides rajale. Nüüd mindi Mustlasse teda lausa isiklikult starti kutsuma. Mati Jürisson märkis, et nii kõva mees on ümber järve jooksule alati oodatud.

Loe ja lisa kommentaare
SAATED
viimased
Varsti tulevad siia videod, ajakirjanikud juba tegutsevad