Järelvaadatav: käsipalli Balti liiga võitjaks krooniti teist aastat järjest Riihimäe Cocks

Käsipalli Balti liiga tänavuse hooaja finaalis alistas tiitlikaitsja Riihimäe Cocks väga madala skooriga mängus pärast 10:10 lõppenud avapoolaega 20:18 Ukraina liiga liidermeeskonna Zaporožje ZTRi. Pronksikohtumises jäi Põlva Serviti 23:26 alla Minskile.

Tiitlikaitsja Riihimäe Cocks alistas laupäeval toimunud poolfinaalis eelmise aasta finalisti Minski SKA 35:36. Ehkki valgevenelased alustasid paremini, haaras peagi juhtohjad Cocks ning sai poolajavileks 21:18 eduseisu. Teise pooltunni algul hoiti turvalist edu, kuniks SKA muutis kaitseformatsiooni ja tuli järele. Tulises viskevõistluses jäi lõpuks kõige napimalt peale Soome klubi, saades 36:35 võidu.

Seejuures oli SKA-l võimalus mõni sekund enne lõppu viigistada, ent Nikita Vailupovi viske tõrjus Cocksi venelasest väravavaht Kiril Morozov. Suurepärases hoos oli soomlaste poolel Teemu Tamminen, kes viskas 14 väravat. Eriti teisel poolajal viimasega vaheldumisi korraliku viskekontserdi püsti pannud Aleksei Šõnkel tabas Minski meeskonna kasuks 11 korda.

Ukraina liiga liidermeeskond Zaporožje ZTR sai aga poolfinaalis kindlalt 23:31 jagu Põlva Servitist. Serviti parimana viskas Henri Sillaste 5 väravat. Henri Hiiend lisas 4, Roman Aizatullov, Kristjan Muuga ja Anatoli Tšeslov 3, Hendrik Varul ja Raiko Rudissaar 2 ning Carl-Eric Uibo 1 tabamuse. ZTRi poolel said käe valgeks vaid 5 meest: Akimenko viskas mängu parimana 9, Tilte ja Roman Severin lisasid 7 väravat.