Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates “OTSE POSTIMEHEST” VAATA

Los Angeleses jagati 89. korda Ameerika filmiakadeemia auhindu Oscareid, kuid kunagi varem ei ole parimat filmi valesti välja kuulutatud.

Parima filmi teatavaks tegijateks olid Faye Dunaway ja Warren Beatty, kes sõnasid, et Oscar läheb «La La Landile», kuid siis sekkus produtsent Jordon Horowitz, kes näitas kaarti, kus oli kirjas «Moonlight», edastab AFP.

Produtsent Jordon Horowitz näitamas kaarti, millel on parimaks filmiks märgitud «Moonlight» / Lucy Nicholson/Reuters/Scanpix / Foto: LUCY NICHOLSON/Reuters/Scanpix

Nüüd teatas konsultatsioonifirma PricewaterhouseCoopers (PwC), et nemad on süüdi selles, et võidufilmi väljakuulutajad Faye Dunaway ja Warren Beatty said vale ümbriku ja kaardi.

Warren Beatty ja õhtujuht Jimmy Kimmel klaarimas segadust / Foto: Chris Pizzello/AP/Scanpix

«Palume sügavalt vabandust filmi «Moonlight» ja «La La Land» tegijatelt, Warren Beattylt, Faye Dunawayl, Oscari-gala osaliselt ja televaatajatelt, et selline eksimus otse-eetris aset leidis. Parima filmi väljakuulutajaid said vale ümbriku ja sellest ka eksitus, kuid viga parandati kohe, kui see ilmsiks sai,» teatas konsultatsioonifirma.

 «La La Landi» tegijad olid juba Oscarid kätte saanud ja alustasid tänukõnega, kui neid katkestati ja teatati, et parim film on tegelikult «Moonlight».

Filmi «Moonlight» stsenarist ja režissöör Barry Jenkins / Lucy Nicholson/Reuters/Scanpix / Foto: LUCY NICHOLSON/Reuters/Scanpix

PwC kohaselt nad uurivad, kuidas see eksitus juhtuda sai ja kes selle eest vastutab.

Lisaks kiideti asjaosalisi, kes väärikalt keerulise olukorraga hakkama said.

Filmi «Moonlight» tegijad ja näitlejad / Lucy Nicholson/Reuters/Scanpix / Foto: LUCY NICHOLSON/Reuters/Scanpix
Ryan Gosling ja Emma Stone õnnitlemas filmi «Moonlight» peategelast kehastanud Mahershala Alit / Foto: Chris Pizzello/AP/Scanpix
Loe ja lisa kommentaare
SAATED
viimased
Varsti tulevad siia videod, ajakirjanikud juba tegutsevad