Järelvaadatav: tasavägise Tallinna suusamaratoni võitis taas Martti Himma

Täna toimunud Estoloppeti sarja 2. etapi ehk Tallinna suusamaratoni võitis Martti Himma ajaga 43.38. Sama mees võidutses ka sarja esimesel etapil, nädal aega tagasi toimunud 19. Alutaguse maratonil.

Kui esmalt pidi Tallinna suusamaraton olema 40 km pikkune, siis võistluspäeva hommikul otsustasid korraldajad lühendada seda poole võrra ehk võistlus toimus 20 km pikkusel rajal. Teisena lõpetas meestest Eno Vahtra, kes kaotas triumfeerinud Himmale vaid sekundiga, kolmanda-neljanda koha saanud mehed (Juri Shirokov ja Sander Linnus) lõpetasid sama ajaga, 43.40 minutit. Viiendana lõpetanud Ilmar Udam oli aga omakorda eelmistest sekund aeglasem. Naistest võidutses üldkokkuvõttes 73. positsiooni kirja saanud Reeda Tulla ajaga 51.52.

Enne maratoni:

Marataoni korraldaja Raivar Vaheri sõnul on rajapõhi hea ja kaetud kinnisõidetud lumega, mille all olev jää ei lase sellel nii kiirelt sulada. «Möödunud nädalavahetusel vedasime kriitilisematesse kohtadesse lund juurde, lisaks tuli appi võtta kunstlumi. Mõni päevane soojakraad teeb rajale ainult head, kui öösel külmetab. Hetkel ilmateade just seda kõike lubab ja saame suusapeo korraldada täismahus. Kui trassi vaadata, siis tuleb kiire sõit,» rõõmustas Vaher.