Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates “OTSE POSTIMEHEST” VAATA

Reede õhtul toimus Rainer Sarneti mängufilmi “November” pidulik esilinastus kinos Kosmos. 

Rainer Sarneti mängufilmi “November” pidulik esilinastus 27. jaanuaril 2017 kinos Kosmos. Filmi juhatasid sisse režissöör Rainer Sarnet ja produtsent Katrin Kissa. / Foto: Mihkel Maripuu

Andrus Kivirähki armastatud romaanil «Rehepapp» põhinev kauaoodatud fantaasiafilm «November» jõuab kinodesse 3. veebruaril.

Foto: Mihkel Maripuu

Lavastaja Rainer Sarneti käe all valminud «Novembrit» võib kirjeldada kui muinasjutufilmi täiskasvanutele, kus saavad kokku must huumor ja romantiline armastus.

Filmi tegevus toimub paganlikus Eesti külas, kus ahned ja juhmid külaelanikud pistavad rinda nii Katku, Vanapagana, kui krattidega.

Loo peategelane on noor talutüdruk Liina (Rea Lest), kes on lootusetult armunud külapoiss Hansu (Jörgen Liik). Hansule on aga silma jäänud hoopis imekaunis mõisapreili (Jette Loona Hermanis). Lisaks nõuab Liina isa (Arvo Kukumägi), et neiu läheks naiseks ropu suuvärgiga Endlile (Sepa Tom)…

Foto: Mihkel Maripuu

«Novembri» peaosades mängivad Rea Lest, Jörgen Liik, Arvo Kukumägi, Heino Kalm, Meelis Rämmeld, Katariina Unt, Taavi Eelmaa ja Jaan Tooming.

«Novembri» produtsent on Katrin Kissa, operaator Mart Taniel, kunstnikud Jaagup Roomet ja Matis Mäesalu. Filmi muusika on loonud üks tuntumaid Poola kaasaegseid heliloojaid Jacaszek.

«November» valmis produktsioonifirmas Homeless Bob Production, mis on tuntud hulganisti rahvusvahelisi ja kodumaiseid filmiauhindu võitnud filmide «Sügisball» (2007) ja «Püha Tõnu kiusamine» (2009) tootjana.

«Novembri» kaastootjad on Opus Film Poolast, mille kuulsaim film on Oscariga pärjatud «Ida» (2013, Paweł Pawlikowski) ja PRPL Hollandist, kus valminud draama, rahvusvaheliselt tunnustatud «Paradiisi süit» (Joost van Ginkel, 2015) võitis kaks PÖFFi auhinda ja kolm Hollandi rahvuslikku filmipreemiat.

Foto: Mihkel Maripuu

Rainer Sarneti mängufilmi “November” pidulikul esilinastusel oli kohal ka presidendiproua Kersti Kaljulaid.

Foto: Mihkel Maripuu

"Rehepapi" autor Andrus Kivirähk - väike naps enne esikat maandab närvi.

Foto: Mihkel Maripuu

 Signe Kivi toitis peole eksinud vaest eesti inimest.

Külalistele pakuti s...a! / Foto: Mihkel Maripuu
Loe ja lisa kommentaare
SAATED
viimased
Varsti tulevad siia videod, ajakirjanikud juba tegutsevad