Kohalik korvpalliklubi võitis Eesti karikavõistlustel Pärnu spordihallis fännide rõõmuhõisete saatel kolmanda koha, alistades 82:66 BC Valga-Valka / Maks&Mooritsa.

"Vaikselt hakkab pulss taastuma," sõnas Pärnu korvpalliklubi juht ja treener Mait Käbin vahetult pärast mängu. "Mis siin salata, vahepeal läks see päris kõrgeks, kui vaatasin, et mõni mängija ei saa päris hästi hakkama. Õnneks loksusid asjad paika."

Pärnakad läksid mängu 10:0 juhtima. Sellega ei olnud mäng kaugeltki tehtud, sest piirilinlasedki ihkasid võitu. Teise veerandi keskel läks Valga-Valka pärast vanameister Valmo Kriisa tabavat kaugviset 33:25 juhtima.

Pärnu ei murdunud, vaid vastas Valga-Valka 7:0 spurdile samaga. Kõigepealt tõi pärast tulemuslikku läbimurret kaks punkti Saimon Sutt. Seejärel sahistas kolmepunktijoone tagant palli läbi korvivõrgu Vaidotas Volkus.

Pärnu Sadama kolmandal järjestikusel tulemuslikul rünnakul seisid piirilinna tiimi pikad vägilased sitkelt ümber Mihkel Kirve. Nii viskas Pärnu noormees kaks korda järjest mööda, kuid järeleandmatu, kange võitlejana rebis oma valdusse kaks ründelauapalli ja jõudis lõpuks sihile.

Me nii väga tahtsime seda võitu. Mait Käbin

Tänu Norman Käbini tabavale viimase sekundi kaugviskele võitis äärmiselt tasavägise esimese poolaja 43:40 Pärnu. Kolmandast veerandist hakkas kodumeeskond järjepidevalt edu kasvatama.

Käbin pakkus, et ehk tõi Pärnule edu parem füüsis. "Tundus, et vastane väsis," sõnas meeskonna juht. "Mingil ajal tekkis neil mõõn, millest nad üle ei saanud. Me nii väga tahtsime seda võitu. Suuresti tuli vahepeal tekkinud kaotusseisu tasa mängimine tänu tahtejõule."

Palju aitas Pärnu edule kaasa koduseinte tugi. "Suur tänu kohalikule publikule ja eriti meie fännidele!" lausus Käbin. "Ilmselgelt olid nad kuues mees väljakul."

Käbini sõnutsi ei saa kedagi Pärnu mängijatest eraldi esile tuua, kuna kõik olid võrdselt mehe eest väljas. "Kõigil oli tahtejõud väga suur," kiitis ta.

Viis Pärnu mängijat kogusid kahekohalise arvu punkte. Volkus viskas meeskonna tulemuslikemana 16 punkti. Käbin ja Edvinas Šeškus toetasid teda 14 punktiga. Kolm kaugviset tabanud Käbin andis tiimikaaslastele koguni seitse tulemuslikku söötu.

Kogu mängu ohtralt musta tööd teinud ja iga palli eest võidelnud Kirves hankis 12 lauapalli. Punkte kogunes raudmehe arvele kümme.

Kuhu paigutab varem noorteklassides ohtralt tiitleid võitnud klubi juht tänase saavutuse? "Selle medali ma paigutan aukohale," lubas Mait Käbin.

Eilses poolfinaalis võitles Pärnu Sadam Tartu Ülikooliga vapralt, pakkus saali kogunenud rohkearvulisele publikule palju ilusaid hetki, kuid pidi tunnistama vastase 72:59 paremust.

Teist aastat järjest tuli karikavõitjaks BC Kalev/Cramo, alistades finaalis 71:66 Tartu Ülikooli.