Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates
“OTSE POSTIMEHEST”
VAATA

Täna ilmus ekspresidendiproua Evelin Ilvese muinasjuturaamat «Linnu lood», mida esitleti Kristiine keskuse Apollo raamatupoes. 

FOTO: Toni Läänsalu

Muinasjuturaamat põhineb Evelin Ilvese ja Toomas Hendrik Ilvese tütre Kadri Keiu suureks kasvamise sündmustel.

Evelini sõnul koosneb raamat päriselul põhinevatest muinasjuttudest. «Kadri Keiu eelkooliiga oli heas mõttes erakordne, sest enamikul inimestel pole võimalik elada kauge paksu metsa sees kui ka presidendilossis. Mõlemad on omamoodi suletud keskkonnad, kuhu sisse kiigata võiks olla vahva. Raamatu peategelane Linnu on väike tüdruk, kes mõistab lindude ja loomade keelt ja tema elus juhtub palju asju,» rääkis Ilves.

FOTO: Toni Läänsalu

Raamat jutustab, missugused mängud ja kaaslased on tüdrukul, kelle koju teisi lapsi just tihti ei satu, sest tee lõpeb tema kodu juures otsa. Või millise pöörde võtab metsaelu siis, kui isa ootamatult presidendiks valitakse.

FOTO: Toni Läänsalu

Evelin Ilvese sõnul on see südamlik raamat, mille igas loos on päriselt juhtunud sündmus, aga ka midagi mõtlemapanevat ja harivat. «Samas hakkas raamatu peategelane üsna kiiresti oma elu elama ning temast sündis uus karakter, kes pole enam päriselt Kadri, vaid juba Linnu,» lisas Evelin.

FOTO: Toni Läänsalu

Raamatu «Linnu lood» esitlused toimuvad detsembrikuus üle terve Eesti.

Vaata pildigaleriid!

Loe ja lisa kommentaare