Otse postimehest
Päevakajalised intervjuud saates “OTSE POSTIMEHEST” VAATA

Nädala alguses jõudis rekaga otse Hollandist Türile kunstmuruväljaku kate, seitse hinnalist rulli ning hulk liimipotsikuid (pildil).

Türi Ganvixi eestvedaja Vitali Gansen ütles, et seda katet on Türi piirkonna jalgpallihuvilised juba kaua oodanud. «Seitsme rulliga katab ära 25 × 40 meetri suuruse väljaku ehk 1000 ruutmeetrit, nagu meil vaja on,» selgitas ta. «Projekt saab teoks koos Eesti jalgpalli liiduga, kes maksab lõviosa rahast, 6800 eurot on Türi valla kanda. Kokku maksab kunstmurukatte vahetus (koos töö, kolmanda põlvkonna kunstmurukatte ja vetruva alusmatiga) 32 800 eurot.»

Töid tegeva Unigrass OÜ juhatuse liige Andrus Kivi selgitas, et vana kunstmurukate on üles võetud ja killustikualus korrastatud. «Killustikualuse peale tuleb spetsiaalne kaks sentimeetrit paks elastsuskiht ja selle peale läheb kunstmurukate, 40 mm paks igati nüüdisaegne jalgpallimuru. Selle sisse omakorda täiteliiv ja kummigraanulid,» selgitas ta. «Vanal kattel elastsuskihti all polnud. Betoon pole võibolla päris õige sõna selle kohta öelda, kuid jalgu lõhkuvalt kõva oli see küll.»

Loe ja lisa kommentaare
SAATED
viimased
Varsti tulevad siia videod, ajakirjanikud juba tegutsevad